Ciąg dalszy

Opowiadanie 1.

I co teraz? – zastanowiła się Katarzyna. Zgwałcą mnie i porwą dziecko? Porwą nas obie? Zabiją w imię niepodległej Palestyny?

– I bardzo dobrze, że bije! Bo wygrałaś pierwszy etap naszego reality show „Kto pomoże Innemu?” – przerwał chwilę zadumy ten drugi. Miałaś silną konkurencję – Twoi sąsiedzi dali Mohammedowi 100 szekli, a kioskarz poczęstował szakszuką i dał paczkę papierosów. Tylko ty jednak dałaś mu swój numer telefonu, a więc wygrałaś.

– Co wygrałam?

– Nagrodę rzeczową sponsorowaną przez Unię Europejską – zapas misiów Haribo, oraz udział w kolejnym etapie.

– Czyli?

– Dostaniesz zadanie pojechać do szpitala we wschodniej Jerozolimie i zawieźć dzieciom, które się tam leczą, prezenty.

– Aha, ale to już próbowałam, nie wyszło mi, stchórzyłam.

– Hmm..no tak, to chyba brakuje mi tego w aktach. No nic, ale jakiś kolejny etap ci się należy. I naszym widzom. Tymczasem weż haribo a my coś wymyślimy. Może córka przyprowadzi do domu chłopaka z Nablusu…ten drugi już nie patrzył na Katarzynę tylko zamyślał się patrząc w okno.

Mohammed i Katarzyna usiedli przy stole nad kartonem Haribo. –Wszystkie z żelatyną wieprzową – zauważył on. – Ale mogę wziąć jak chcesz, sprzedam chrześcijanom u nas i podzielę się z Tobą na pół. – Zgoda – odparła ona. Mój numer telefonu masz, jakby co – wyszczerzyła zęby w uśmiechu i pomogła mu znieść karton na ulice.

Opowiadanie 2.

Tydzień później jak co rano D. wyszedł, a Katarzyna została sama z córką. Jak co rano, wybierały się na spacer, ale w pewnym momencie zorientowała się, że ktoś wszedł do domu.

„Mohammed?” – zdziwiła się na widok nowego znajomego w progu, przeklinając w duchu, że nie zamknęła drzwi na klucz. Za nim stał jeszcze jeden mężczyzna, którego wcześniej nie widziała. „Lewackie serduszko szybciej ci bije?”- spytał ten drugi, bez akcentu, zamykając za sobą drzwi.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s