Terroryzm to nie to co myślicie.

Chociaż trwa intifada, i pierwsze strony gazet (a także środkowe i ostatnie) wypełniają głównie informacje o kolejnych atakach/pomyłkach/bohaterach/murach bezpieczeństwa/protestach/pogrzebach, w dzisiejszej gazecie uwagę przykłuwa mały artykuł o Indiach. Nie ma w nim mowy o terrorystach, nie ma zdjęć zakrwawionego chodnika – teoretycznie więc łatwo go przeoczyć.

protest against rapeTytuł artykułu: „Stolica gwałtu”. Na zdjęciu obok zdjęcie kobiet, które protestują przeciwko bezkarności gwałcicieli w Indiach. Co skłoniło te kobiety (i mężczyzn), by wyjść na indyjskie ulice, które są miejscem nieustannego molestowania kobiet? Grupowy gwałt  na dwuipółletniej i pięcioletniej dziewczynce. Pierwszą znaleziono w parku, krwawiącą po gwałcie. Drugą na ulicy, w poszarpanym ubraniu, ranną.

Podobno w ostatnich latach to w Indiach  to incydenty coraz częstsze, przy czym gwałt na dorosłych kobietach jest na porządku dziennym. Policja i rząd niewiele robią, żeby zapobiegać, minimalna ilość spraw o gwałt kończy się wyrokami sądowymi.

Ciekawe czemu do tej pory Indie nie stały się przedmiotem  tak  ukochanego przez obrońców praw człowieka bojkotu ekonomicznego. Hmmm. Może po prostu nie mamy tutaj do czynienia z łamaniem praw człowieka, bo przecież nie może chodzić o inne interesy.

„Upokorzenie palestyńskich mężczyzn bitych przez izraelskich żołnierzy jest widziane jako dewastujące, podczas gdy bicie żon już nie”, pisała parę lat temu Andrea Dworkin w swojej prowokacyjnej książce o antysemityzmie i seksizmie.[1] Tak tylko sobie przypomniałam mimochodem.

ACTION AGAINST: https://www.facebook.com/actionagainst/timeline

[1] Andrea Dworkin, Scapegoat: The Jews, Israel and Womens’ Liberation, New York 2000, s.86.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s